Novinky


"Největší pochoutka, pánové, z divočáka, je hřbet a kýta na šípkové omáčce. K tomu pajfalský knedlík - vařený ovšem v ubrousku." Kdo by neznal povídku českého spisovatele Bohumila Hrabala a její zfilmovanou verzi režiséra Jiřího Menzela "Slavnosti sněženek" odehrávající se v Kersku na Nymbursku. Kersko ale není jenom Bohumil Hrabal, restaurace...

Ceny do letošního 5. ročníku turnaje v rapid šachu věnoval i Pivovar Nymburk. Děkujeme

Přihlásili jste se na náš červnový turnaj v rapid šachu a ještě přemýšlíte, jak se za námi dopravíte? Do Kerska se můžete dostat několika způsoby.

Od našich partnerů stále přicházejí ceny do letošního turnaje Kersko 2021. Dnes opět děkujeme Šachovému obchodu. Pokud chcete krásné šachové věci, navštivte určitě jejich stránky www.esachovyobchod.cz Skvělým nápadem je podle nás i knižní antikvariát, který také najdete na stránkách Šachového obchodu.

Kromě poháru pro vítěze turnaje máme připraven i pohár pro vítěze v kategorii do 15ti let

Když se řekne Kersko, většině lidí se vybaví film Slavnosti sněženek, Bohumil Hrabal, postřižinské pivo, kanec se šípkovou nebo se zelím, Svatojosefský pramen nebo tenisové kurty, na kterých se hraje tenis od 50. let. Ale šachy? Proč se každoročně v Kersku hraje turnaj v rapid šachu?

Naše aktuality můžete sledovat také na Facebooku, kde zveřejňujeme informace o novinkách, připravovaných akcích nebo dalších zajímavostech nejen Kerska. Zajímavý pro vás může být i náš profil na Instagramu, kde nás najdete pod nickem sachiste_kersku. Na Facebooku se můžete přidat do rodiny Kerských šachistů pod názvem Šachisté Kersku.

Děkujeme !!!

08.04.2021

Další ochutnávka cenového fondu pro letošní turnaj. Za ceny děkujeme pražské galerii s uměním EinsZwei (www.einszwei.cz). Za věnování do jedné z knih pak Davidovi Navarovi.