Startovné pro 6. ročník 2022

06.01.2022

Šachisté Kersku se rozhodli věnovat výtěžek ze startovného letošního šachového turnaje, který se uskuteční dne 11. 6. 2022 panu Michalovi Masnému. Peníze poslouží k financování odlehčovacích pobytů. Ať už se vybere méně nebo více peněz, budou ve všech případech využity na pobyty v centrech kde Michal dostane veškerou potřebnou péči.

Michal Masný se vydal v lednu 2016 na lyže se svým synem. Cesta za sportem, který miloval, se mu stala osudnou. Během vteřiny se otočil život jemu i rodině zcela naruby. Při nešťastném pádu si poranil páteř a míchu.

Michal. Manžel, táta, kamarád a prostě skvělý člověk byl okamžitě transportován do nemocnice v Liberci, kde podstoupil složitou operaci páteře. Bohužel, přes veškerou péči lékařů se nepodařilo zachránit hybnost těla. Diagnóza zněla jasně - kvadruplegie. To si ještě rodina nedokázala představit co tento verdikt znamená.

Přišel zdlouhavý kolotoč dojíždění a návštěv v nemocnicích a rehabilitačním zařízení. Michal byl po operaci v Liberci převezen do Prahy, kde strávil dlouhou dobu na spinální jednotce. Následně absolvoval pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Bohužel ani intenzivní rehabilitace nevedla k vytouženému zlepšení. Následoval přesun do domácích podmínek, kdy byla rodina nucena změnit bydliště kvůli zajištění bezbariérovosti.

Veškerou péči donedávna zvládala jeho žena se syny. Ale jak čas postupoval, péče se stávala náročnější jak psychicky, tak i fyzicky. Michal vyžaduje nepřetržitou asistenci. Veškeré běžné úkony jako oblékání, krmení, hygienické úkony, celodenní i celonoční polohování prostě obstarání všeho co člověk potřebuje.

Po několika letech usilovné péče se rodina rozhodla náročnou situaci řešit takzvanými odlehčovacími pobyty. Aby po letech každodenní svědomité péče měli členové rodiny možnost si odpočinout a zároveň se věnovat svým zaměstnáním, ale zároveň aby bylo o Michala perfektně postaráno. Po dlouhém zvažování padlo rozhodnutí využít služeb Domu u Agáty a Pečovatelského centra na Praze 7, kde jsou schopni tuto náročnou péči kompletně poskytnout.

Cena za jeden den se pohybuje od 1000 Kč do 2000 Kč dle zařízení. V současné době již není rodina schopna pobyty hradit z vlastních zdrojů. Pojišťovna na pobyty nepřispívá. Ale pro rodinu Michala je zásadní, aby o něj bylo postaráno zcela spolehlivě, a proto bylo vybráno zařízení U Agáty a Pečovatelské centrum kde vše perfektně funguje a Michal je tam spokojený.

Již nyní můžete zaslat Michalovi jakoukoliv částku na transparentní účet číslo 295744524/0300