Šachy mezi kapkami deště

21.06.2020

I přes zamračenou oblohu a vytrvalý déšť se v sobotu 20. června v areálu Bungalovů Kersko uskutečnil 4. ročník open air turnaje v rapid šachu. Do Kerska dorazili na čtyři desítky příznivců této královské hry a zcela tak zaplnili kapacitu turnaje. Během šestihodinového klání odehráli profesionální a amatérští šachisté z mnoha koutů České republiky celkem 133 partií. Majitelem poháru pro nejlepšího hráče letošního ročníku, který předal starosta obce Hradištko - Kersko pan Vlastimil Šesták, se stal Pavel Jirásek z šachového klubu Lípa ze Všestar v Královéhradeckém kraji, když získal 6,5 bodů ze sedmi možných za 6 výher a jednu remízu. Na druhém místě se umístil Zdeněk Hába z pražského klubu Mahrla (6 bodů) a bronzovou medaili vybojoval Pavel Němeček z šachového klubu Joly z Lysé nad Labem (5,5 bodu). Loňský vítěz Tomáš Zima z Nymburka obsadil tento rok krásné čtvrté místo. Všem zúčastněným moc děkujeme, že i v tak nepříznivém počasí dorazili. Velké dík také patří i sponzorům této akce, kteří do soutěže věnovali krásné ceny. Doufáme, že se Vám letošní ročník líbil a také doufáme, že se už teď těšíte na příští rok.